⭐ Featured Opportunity

Business Development (Russian Speaking)

We are one of the world’s famous exchanges with in-built trading bots. We provide free trading bots, with which users can automate their trading 24/7 without constantly checking the markets. In addition to the high-level trading efficiency, trading bots built-in assist users to maintain trading discipline and be less fallible to personal impulses, which can help them to grow their wealth. We are dedicated to making trading bots empower everyone to attend crypto economy.

Мы — одна из самых известных в мире бирж со встроенными торговыми ботами. Мы предоставляем бесплатных торговых ботов, с помощью которых пользователи могут автоматизировать свою торговлю 24 часа в сутки, 7 дней в неделю, не проверяя при этом рынки. В дополнение к высокой эффективности торговли встроенные торговые боты помогают пользователям поддерживать торговую дисциплину и быть менее подверженными личным импульсам, что может помочь им увеличить свое богатство. Мы стремимся сделать так, чтобы торговые боты позволили каждому участвовать в криптоэкономике.

Key Responsibilities:

  • Identify and expand valuable key opinion leader (KOL) resources in Russian-speaking regions.
  • Reach business cooperation with KOL to promote our exchange in the local market and achieve user growth and transaction volume growth.
  • Maintain good relationships with KOLs and marketing channels to achieve long-term cooperation.
  • Pay attention to the latest developments in the Russian market and competitive products

Requirements:

  • Have at least 1 year of BD/ influencer marketing/sales experience, exchange promotion experience is preferred.
  • Own crypto-related KOL resources and already have a proven track record of building successful deals and partnerships.
  • Ability to use Russian as working language. English is a plus

Benefits & Perks 🎁

  • Competitive monthly salary: $1,000-3,000 + uncapped commissions
  • Fully-remote work with flexible working hours

Ключевые обязанности:

  • Выявляйте и расширяйте ценные ресурсы ключевых лидеров мнений (KOL) в русскоязычных регионах.
  • Наладьте деловое сотрудничество с KOL, чтобы продвигать наш обмен на местном рынке и добиться роста числа пользователей и объема транзакций.
  • Поддерживайте хорошие отношения с KOL для достижения долгосрочного сотрудничества.
  • Обращайте внимание на новейшие разработки российского рынка и конкурентоспособную продукцию.

Требования:

  • Иметь опыт работы в сфере BD/влиятельного маркетинга/продаж не менее 1 года, опыт биржевого продвижения предпочтителен.
  • Владейте ресурсами KOL, связанными с криптовалютой, и уже имейте успешный опыт заключения успешных сделок и партнерских отношений.
  • Умение использовать русский язык в качестве рабочего. Английский является плюсом

Преимущества и привилегии 🎁

  • Конкурентная ежемесячная зарплата: $1000-$3000 + неограниченные комиссии.
  • Полностью удаленная работа с гибким графиком работы.

Listed in: Cryptocurrency Jobs, Remote Web3 Jobs, Trading Web3 Jobs, Exchange Web3 Jobs, Marketing Web3 Jobs, Web3 Web3 Jobs, Business Development Web3 Jobs, Sales Web3 Jobs.